Atpakaļ uz blogu

Īpašai dienai - īpašas rotas!

Tradīcija apmainīties ar gredzeniem ir parādījusies samērā nesen, tai ir tikai daži gadsimti. Bet tas netraucēja mūsu senčiem iezīmēt virkni ticību, kas ir pārtapuši par diezgan aktuāliem, izvēloties kāzu aksesuārus mūsdienās.

Kā izvēlēties laulību gredzenu pēc senču paražām?

  • rotājumi līgavaiņiem un līgavām ir jāpērk vienā veikalā vienā un tajā pašā dienā;

  • gredzeniem jābūt izgatavotiem no viena metāla un jābūt izturētai vienai stilistikai;

  • tradicionālas kāzu rotām ir jābūt gludām.

Kāpēc laulības gredzeniem jābūt gludiem?

Mūsu senči uzskatīja, ka akmeņu un vītņu trūkums uz gredzena simbolizē vienmērīgu un mierīgu ģimenes attiecību ceļu.

Zelts ir tradicionālais kāzu rotu metāls. Bet, ja jums nepatīk šis metāls vai kādam uz zeltu alerģija, jūs varat izvēlēties pilnīgi jebkuru materiālu, kas atbilst jūsu cenu prasībām un ārējām īpašībām, piemēram, rokas gredzeni no platīna – lielisks veids, kā uzsvērt jaundzimušās ģimenes pārticību un statusu.

Saskaņā ar paražām, gredzeniem jābūt bez akmeņiem. Bet pēdējos gados popularitāte uzņem rotaslietas ar inkrustētiem briljantiem. Šis akmens jau ir kļuvis par tīras un uzticīgas mīlestības simbolu.

Pēc laulības ceremonijas laulību gredzenam vienmēr jāpaliek pirkstā! Nevajadzētu to dot piemērīt citiem. Taču ir viena vienīga pareiza atbilde uz jautājumu, kādiem jābūt saderināšanās gredzeniem: izvēlētajām rotām ir jāpatīk abiem laulātajiem!  

Plaša laulības gredzenu izvēle Gemmi veikalos vai ienāc gemmi.lv un droši izvēlēties sev piemērotāko rotu savai īpašai dienai! Vaicā pārdevējam pēc aizdevuma pieteikuma un saņem ZELTA kredīta nosacījumus izvēlētajam pirkumam!