Aizdevums.lv finanšu padomi

Kā izvēlēties ilgtspējīgu risinājumu, domājot gan par vides aizsardzību, gan savu izdevumu samazināšanu?
Mūsdienās ir pieejami dažādi ilgtspējīgi risinājumi, kas sniedz iespēju apvienot lietderīgo ar patīkamo. Proti, gan domāt par vides aizsardzību, gan samazināt savus izdevumus. Abiem šiem faktoriem tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Inflācijas ietekmē cilvēkiem aktuālāki kļūst risinājumi, kas sniedz iespēju ietaupīt, savukārt, straujās klimata pārmaiņas liek izvēlēties arvien videi draudzīgākus risinājumus.
Kāpēc zaļā enerģija kļūst arvien aktuālāka?
Zaļā enerģija ir būtiska šodienas un nākotnes sastāvdaļa. Tā ir tīrāka alternatīva daudziem mūsdienu enerģijas avotiem un rada ne vien labvēlīgu ietekmi uz vidi, bet arī palīdz optimizēt energoresursu augstās izmaksas, kas radušās ekonomisko un ģeopolitisko notikumu dēļ. Zaļā enerģija ir tālredzīgs un ilgtspējīgs risinājums, kura izmantošana ļauj mums nodrošināt nepieciešamos enerģētiskos resursus, nekaitējot videi un cilvēku veselībai.
Saules paneļi un to priekšrocības
Par saules paneļiem dzirdam jau vairākus gadu desmitus, un arvien vairāk arī Latvijā tādus redzam uz ēku jumtiem un arī uz zemes. Kas ir šīs tehniskās iekārtas, kāds ir to darbības princips un ieguvumi no to izmantošanas? Šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par saules paneļiem un to priekšrocībām.
Atjaunojamie energoresursi – kas tie ir un kā izmantojami?
Par atjaunojamiem energoresursiem dzirdam arvien biežāk, bet lielai daļai cilvēku joprojām nav skaidrs, ko šis termins nozīmē, kādi resursi aiz tā slēpjas un kāpēc to izmantošana kļuvusi tik aktuāla tieši šobrīd? Lai viestu lielāku skaidrību un piedāvātu arī Tev, iespējams, uzzināt ko jaunu, šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par atjaunojamiem energoresursiem.
Ekoloģiskā pēda
Cik bieži Tu aizdomājies par sava dzīvesveida ietekmi uz apkārtējo vidi? Globālā sasilšana un citas klimata problēmas var šķist nesaprotamas lietas, ar kurām nodarbojas vides institūcijas un valstu valdības, bet patiesībā tas ir kas daudz tuvāks mums katram.
Zero waste jeb bezatkritumu dzīvesveids – 5 vienkārši paradumi, kurus ieviest savā ikdienā
Vai esi ievērojis, cik daudz plastmasas iepakojuma ir pārtikai, tīrīšanas līdzekļiem un kosmētikai? Iespējams, arī tev vajadzētu apsvērt atsevišķu nulles atkritumu principu ievērošanu! Esam apkopojuši 5 pavisam vienkāršus paradumus, kurus ikviens no mums var aizgūt no zero waste dzīvesveida piekritējiem!