Biežāk uzdotie jautājumi

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ) pa kategorijām apkopoti šajā lapā. Izvēlies konkrēto kategoriju, lai atrastu sev aktuālo jautājumu. Ja neatradi atbildi uz savu jautājumu – zvani 1858 vai raksti aizdevums@aizdevums.lv

Atlasīt pēc:

Vai Aizdevums.lv piedāvājumā ir ātrie kredīti un SMS kredīts?

Nē, Aizdevums.lv piedāvājuma klāstā nav ne ātrie kredīti, ne SMS kredīts. Aizdevums.lv mudina aizņemties atbildīgi!

Kas notiek, ja nevar atmaksāt kredītu laikā?

Kredītmaksājumus ir jāveic saskaņā ar izsniegto maksājumu grafiku. Ja maksājums netiek veikts pēc grafikā norādītā datuma, tad tiek aprēķināti nokavējuma procenti.

Ja pamatotu un ar attiecīgiem dokumentiem pierādāmu iemeslu dēļ nespējat veikt maksājumu laikus, tad lūdzam sazināties ar mums, zvanot 1858.

Katra situācija tiek izvērtēta individuāli.

Vai drīkst par ilgtermiņa kredīta līgumu maksāt vairāk vai to atmaksāt ātrāk?

Ja jums ir noslēgts ilgtermiņa kredīta līgums SIA “Aizdevums.lv”, un vēlaties saņemto aizdevumu pilnībā vai daļēji atmaksāt pirms Kreditēšanas līgumā noteiktā aizdevuma atmaksas termiņa, nepieciešams precizēt atlikušo aizdevuma summu, kā arī procentu un citus maksājumus, kuru apmaksas termiņš būs iestājies uz aizdevuma pirmstermiņa atmaksas dienu (nepilnīgas atmaksas gadījumā saņemtais maksājums var tikt novirzīts kārtējo paredzēto maksājumu segšanai). Kārtība, kādā veicama aizdevuma pilnīga vai daļēja pirmstermiņa atmaksa, detalizēti norādīta jūsu noslēgtajā Kreditēšanas līgumā.

Tāpat ir iespējams maksāt lielāku summu par maksājuma grafikā norādīto mēneša maksājumu - šajā gadījumā veidosies avansa maksājums uz nākamajiem mēnešiem. Ja šāds avansa maksājums ir izveidojies, varat izlaist mēneša maksājumu, ja tā summa jau ir apmaksāta.

Ja plānojat ilgtermiņa kredītu atmaksāt ātrāk, jums nebūs jāveic aizdevuma izmantošanas un apkalpošanas maksa par mēnešiem, kurus neizmantosiet.

Gadījumā, kad vēlaties precizēt atlikumu, lūdzam zvanīt SIA “Aizdevums.lv” klientu apkalpošanas nodaļai pa telefonu 1858 (darba dienās no plkst. 9:00 līdz 18:00, sestdienās no plkst. 10:00 līdz 16:00), rakstīt uz aizdevums@aizdevums.lv, vai vērsties pie mums klātienē kādā no filiālēm. Informācija par filiāļu atrašanās vietu aplūkojama šeit.

Vai naudas kredīta līguma slēgšanas gadījumā aizdevuma summa uz kontu tiek pārskaitīta pilnā apmērā vai tiek ieturēta kāda komisijas maksa?

Klientam tiek pārskaitīta aizdevuma summa pilnā apmērā, neieturot atsevišķu maksu par pārskaitījumu vai citu komisijas maksu.

Vai procentu kalkulators uzrāda precīzu ikmēneša maksājuma summu?

Aizdevums.lv procentu kalkulators aprēķina iespējamo ikmēneša maksājumu summu, ieskaitot komisijas maksu par kredīta izsniegšanu. Ikmēneša maksājuma summa var mainīties tādā gadījumā, ja Tavs vēlamās summas pieteikums ir noraidīts, taču tiek piedāvāta mazāka aizdevuma summa - šajā gadījumā attiecīgi tiek pielāgotas citas ikmēneša maksājuma summas. Procentu kalkulatoram ir informatīva nozīme!

Kā iespējams noskaidrot aizdevuma ikmēneša maksājuma summu?

Aizdevuma ikmēneša maksājuma summu ir iespējams noskaidrot, izmantojot Aizdevums.lv procentu kalkulatoru, kas atrodas mājaslapas sākumlapā. Procentu kalkulatoram ir informatīva nozīme!

Vai, formējot naudas aizdevumu, pastāv iespējas apvienot to ar esošo / noslēgto aizdevuma līgumu?

Jā, šāda iespēja tiek piedāvāta - piedāvājam apvienot esošo aizdevumu ar jauno, papildus pārskaitot interesējošo summu uz norēķinu kontu. Lai varētu izvērtēt, kādu aizdevuma summu varam piedāvāt, nepieciešams aizpildīt pieteikumu.

Vai obligāti jāierodas klātienē, lai noslēgtu aizdevuma līgumu?

Nē, piedāvājam noslēgt naudas kredīta līgumu arī attālināti, izmantojot kvalificēto SmartID vai eParaksts.

Vai var pieteikties naudas kredītam (papildus summai), ja ir esošs aktīvs/neizmaksāts aizdevums, kas noformēts pie “Aizdevums.lv”?

Jā, pieteikties var, bet pirms jauna aizdevuma piešķiršanas tiks izvērtēta klienta kredītspēja (oficiāli, pierādāmi ienākumi, kā arī kredītvēsture).

Vai saņemtais patēriņa kredīts uz kontu tiks pārskaitīts pilnā apmērā vai no summas tiek ieturēta kāda komisijas maksa?

Ja jums ir piešķirts patēriņa kredīts, tā summu savā bankas kontā saņemsiet pilnā apmērā, neieturot atsevišķu maksu par pārskaitījumu vai citu komisijas maksu. Kredīta izsniegšanas komisija tiek sadalīta un maksāta ar ikmēneša maksājumiem.

Vai iespējams noslēgt līgumu attālināti un saņemt naudu tajā pašā dienā?

Slēdzot līgumu attālināti, naudu saņemt tajā pašā dienā ir iespējams tādā gadījumā, ja līgums tiek parakstīts ar eParaksts un tiek atsūtīts uzņēmumam darba laikā un ja norēķinu konts, uz kuru tiks pārskaitīts aizdevums, ir SEB, CITADELE vai LUMINOR bankā.

Cik ātri nauda tiks pārskaitīta uz kontu?

Pārskaitījumu aizdevējam jāveic 3 darba dienu laikā. Ja klientam ir SEB, CITADELE vai LUMINOR konts, tad pārskaitījumu veicam 15 minūšu laikā. Ja norēķinu konts ir kādā citā bankā, tad pārskaitījums tiek veikts nākamajā darba dienā. Ja tā ir Pasta Banka, tad pārskaitījums tiek veikts 3 darba dienu laikā.

Kas ir patēriņa kredīts un kā tas atšķiras no citiem aizdevuma veidiem?

Patēriņa kredīts, kas ir pieejams gan fiziskām personām, gan saimnieciskās darbības veicējiem no Aizdevums.lv, ir ilgtermiņa aizdevums, kuru var izmantot iecerētajam mērķim pēc Jūsu ieskatiem.

Vai jūs izsniedzat naudas aizdevumu pret ķīlu?

Nē, naudas aizdevums ir patēriņa kredīts, kas tiek izsniegts bez ķīlas.

Vai, esot bezdarbnieka statusā, (arī students ar stipendiju) ir iespējams saņemt patēriņa kredītu?

Nē, nav iespējams – ir nepieciešama pastāvīga darba vieta.

Cik ilgā laikā tiek izskatīta patēriņa kredīta piešķiršana?

Ja tiek iesniegti visi nepieciešamie dokumenti (VSAA izziņa vai konta izdruka), pieteikums tiek izskatīts ātrāk. Ja VSAA izziņa netiek iesniegta, tad Aizdevums.lv šo informāciju pieprasa no VSAA. Šādā gadījumā pieteikuma izskatīšana notiek 1 dienas laikā.

Vai obligāti jāierodas klātienē, lai noslēgtu aizdevuma līgumu?

Nē, piedāvājam noslēgt naudas kredīta līgumu arī attālināti, izmantojot kvalificēto SmartID vai eParaksts.

Vai pieteikuma izskatīšana un piedāvājuma sagatavošana ir maksas pakalpojums?

Nē, aizdevuma pieteikumu izskatīšana un piedāvājumu sagatavošana ir bezmaksas.

Kāda ir maksimālā summa, ko piedāvājat patēriņa kredīta gadījumā?

Maksimālā patēriņa kredīta summa ir 15 000 EUR.

Vai patēriņa kredīts ir pieejams arī personām ar jau esošām kredītsaistībām?

Jā, patēriņa kredītam iespējams pieteikties arī, ja pastāv citas kredītsaistības, bet jāņem vērā, ka patēriņa kredīts tiek piešķirts tikai pēc klienta kredītspējas izvērtēšanas, tāpēc tā piešķiršana ir atkarīga no kredītvēstures un ikmēneša ienākumu līmeņa.

Vai patēriņa kredīts ir pieejams nepilngadīgām personām?

Patēriņa kredīts pieejams personām no 20 gadiem.

Vai ir iespējams veikt ikmēneša maksājumu uz vietas nodaļā?

Skaidras naudas darījumus nepiedāvājam, bet ir iespējams veikt pārskaitījumu caur internetbanku.

Kas var pieteikties auto kredītam?

Aizņēmējam ir jābūt vismaz 20 gadus vecam ar oficiāliem, pierādāmiem un regulāriem ienākumiem, kā arī darba stāžam pēdējā darba vietā nedrīkst būt mazākam par 3 mēnešiem. Kredītu var saņemt arī pensijas vecumu sasniegušas personas.

Cik ātri auto kredīts tiek saņemts uz norādīto maksājumu kontu pēc pieteikuma apstiprināšanas?

Auto kredīts tiek pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu pieteikuma apstiprināšanas dienā.

Vai varu izmaksāt auto kredītu ātrāk?

Jā, auto kredītu var izmaksāt ātrāk. Izmaksājot aizdevuma līgumu pirms noteiktā termiņa, nebūs jāmaksā aizdevuma procenti un apkalpošanas maksa par neizmantotajiem mēnešiem.

Vai automašīna jāiegādājas uzreiz pēc līguma parakstīšanas?

Transportlīdzekli Jūs varat iegadāties 45 dienu laikā pēc līguma parakstīšanas un 15 dienu laikā to reģistrēt savā īpašumā.

Kāda ir maksimālā auto kredīta summa, ko var aizņemties automašīnas iegādei?

Maksimāla aizdevuma summa ir 25 000 EUR.

Vai auto kredīts ir bez pirmās iemaksas?

Pirmā iemaksa auto kredīta saņemšanai nav nepieciešama.

Uz kādu e-pastu jāsūta tehniskās pases kopija?

Uz e-pastu auto@aizdevums.lv, lūdzam norādīt noslēgtā aizdevuma līguma numuru.

Vai man jāiesniedz auto pirkuma līgums, lai redzat par kādu summu auto iegādājos?

Nē, pirkumu apliecinoši dokumenti SIA Aizdevums.lv nav jāiesniedz. Transportlīdzeklis jāiegādājas par vērtību, kura nav acīmredzami zemāka par aizdevuma summu un jāiesniedz SIA Aizdevums.lv iegādātā transportlīdzekļa tehniskās pases kopija.

Vai varu automašīnu pārdot, kamēr kredīts auto iegādei (aizdevuma līgums) vēl nav izmaksāts?

Līguma darbības laikā bez rakstiskas saskaņošanas ar SIA Aizdevums.lv Jūs neesat tiesīgs(-a) iegādāto transporta līdzekli atsavināt vai pārdot. Jums jāraksta iesniegums, tajā izklāstot savu lūgumu un tā iemeslus. SIA Aizdevums.lv to izvērtēs un sniegs Jums atbildi. Katrs gadījums tiek vērtēts individuāli.

Vai iegādātais auto kredītā būs reģistrēts uz mana vai SIA Aizdevums.lv vārda? Vai tas būs uzlikta ķīla?

Pēc transportlīdzekļa iegādes Jums tas jāreģistrē uz sava vārda. Ķīla netiek uzlikta, bet auto kredīta līguma darbības laikā bez rakstiskas saskaņošanas ar SIA Aizdevums.lv Jūs neesat tiesīgs(-a) iegādāto transportlīdzekli atsavināt, dāvināt, apgrūtināt ar lietu tiesībām un veikt citas darbības, kas jebkādā veidā maina transportlīdzekļa piederību vai rada kādai trešajai personai tiesības uz šo transportlīdzekli.

Vai Aizdevums.lv auto kredīts ir pieejams no 18 gadu vecuma?

Kredīts auto iegādei ir pieejams personai, kura ir sasniegusi 20 gadu vecumu.

Kas ir auto līzings un kā tas atšķiras no auto kredīta?

Galvenā atšķirība starp auto kredītu un auto līzingu ir tā, ka, izvēloties auto kredītu, transportlīdzeklis netiks reģistrēts uz aizdevēja vārda. Aizdevums.lv piedāvā auto kredītu - mašīna tiks reģistrēta uz aizņēmēja vārda.

Vai varu apvienot kredītus ar sliktu kredītvēsturi?

Savu kredītreitingu vari pārbaudīt kredītreģistru mājaslapā  www.manakreditvesture.lv vai aizpildot Aizdevums.lv pārkreditācijas pieteikumu. Tāpat par savām individuālajām iespējām vari uzzināt, zvanot uz Aizdevums.lv klientu atbalsta telefonu 1858 vai klātienē kādā no mūsu filiālēm. Katra situācija tiek izvērtēta individuāli.

Kur varu uzzināt savu kredītvēsturi?

Savu kredītvēsturi pārbaudīt vari kredītreģistru mājaslapā  www.manakreditvesture.lv, reģistrējoties ar bankas datu palīdzību.

Vai kredītu apvienošana ir pieejama bez ķīlas?

Jā, Aizdevums.lv pārkreditācijas jeb kredītu apvienošanas pakalpojums ir pieejams bez ķīlas.

Kas var pieteikties pārkreditācijai?

Pieteikties var aizņēmēji, kuri ir sasnieguši vismaz 22 gadu vecumu, kā arī pensijas vecumu sasniegušās personas. Aizņēmējam jābūt oficiāliem, pierādāmiem un regulāriem ienākumiem, kā arī darba stāžs pēdējā darba vietā nedrīkst būt mazāks par 3 mēnešiem.

Kas ir kredītu apvienošana jeb pārkreditācija?

Kredītu apvienošana jeb pārkreditācija, kas tiek saukta arī par refinansēšanu, ir vairāku kredītu apvienošana vienā ērtā maksājumā ar izdevīgāku procentu likmi un atmaksas termiņu.

Vai EKO kredīta līguma noslēgšana ir iespējama attālināti?

Mēs piedāvājam noslēgt kredīta līgumu arī attālināti ar eParaksts, ar 0,01 centa pārskaitījumu un ar kvalificēto Smart-ID.

Vai EKO kredītam ir iespējam pirmstermiņa atmaksa?

Jā, EKO kredīta gadījumā ir iespējam pirmstermiņa atmaksa. Turklāt, atmaksājot aizdevumu laicīgāk, nebūs jāmaksā aizdevuma procenti un apkalpošanas maksa par neizmantotajiem mēnešiem.

Kāda ir EKO kredīta summa un atmaksas termiņš?

EKO kredīta aizdevuma summa ir no 1 000 EUR līdz 20 000 EUR un atmaksas termiņu iespējams izvēlēties sākot no 12 mēnešiem līdz pat 84 mēnešiem.

Kādi ir nosacījumi, lai saņemtu EKO kredītu?

Aizņēmējam jābūt vismaz 25 gadus vecam, ar oficiāliem un pierādāmiem ienākumiem. Aizdevums.lv izvērtēs pieteikuma iesniedzēja kredītvēsturi un maksātspēju, ņemot vērā esošās saistības un ienākumus, kā arī darba stāžu.

Kā var pieteikties EKO kredītam?

Pieteikties EKO kredītam var mūsu mājaslapā, aizpildot elektronisko pieteikumu, virs kalkulatora ar slēdža palīdzību, atzīmējot izvēli “Fiziskām personām”, šo izvēli iespējams veikt arī pēc pogas “Pieteikties” nospiešanas. Pieteikties iespējams arī, zvanot pa telefonu 1858 vai vēršoties jebkurā Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļā visā Latvijā.

Kam EKO kredīts paredzēts?

EKO kredīts ir paredzēts vides draudzīgo risinājumu iegādei – energoefektīvas iekārtas (apgaismojums, jumta segums, logu maiņa, ēkas siltināšana, apkures katli un sistēmas, radiatori utt.), atjaunojamie energoresursi (saules paneļi, vēja turbīnas utt.) un ilgtspējīgs transports (elektroautomašīnas, hibrīdauto, elektroskūteri, biogāzes transports u.c.).

Vai ir iespējams kredītu atmaksāt pirms termiņa?

Jā. Izmaksājot aizdevuma līgumu pirms noteiktā termiņa nebūs jāmaksā aizdevuma procenti un apkalpošanas maksa par neizmantotajiem mēnešiem.

Vai iespējams īpašumu pārdot, kamēr kredīts vēl nav izmaksāts?

Līguma darbības laikā bez rakstiskas saskaņošanas ar Aizdevums.lv īpašumu nedrīkst pārdot, dāvināt vai mainīt. Ja rodas šāda nepieciešamība, pie mums ir jāvēršas ar iesniegumu, norādot savu lūgumu un tā iemeslus. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli.

Kādas ir sekas, ja nav iespējams atmaksāt kredītu laikā?

Kredītmaksājumus ir jāveic saskaņā ar izsniegto maksājumu grafiku. Ja pamatotu un ar attiecīgiem dokumentiem pierādāmu iemeslu nav iespējams veikt maksājumu laikus, lūdzam sazināties ar mums, zvanot uz 1858. Katra situācija tiek izvērtēta individuāli.

Vai, parakstot aizdevuma līgumu, tiek ieturēta atsevišķi komisijas maksa?

Nē. Klients saņem aizdevuma summu pilnā apmērā uz norēķinu kontu, netiek atsevišķi ieturēta komisijas maksa. Visi izdevumi par kredītu tiek iekļauti ikmēneša maksājumā.

Vai jāierodas klātienē, lai noslēgtu aizdevuma līgumu?

Nē, nav jāierodas klātienē. Mēs piedāvājam noslēgt remonta kredīta līgumu arī attālināti ar kvalificētā SmartID vai eParaksts palīdzību.

Kas notiek, ja labiekārtojamā objekta īpašumtiesību apliecinājums netiek iesniegts?

Gadījumā, ja aizņēmējs Labiekārtojamā objekta īpašumtiesību apliecinājumu neiesniedz 45 dienu laikā pēc līguma noslēgšanas, obligāti jāsazinās ar Aizdevums.lv, rakstot uz aizdevums@aizdevums.lv vai zvanot uz 1858.

Vai par kredīta piedāvājumu sagatavošanu tiek ieturēta komisijas maksa?

Nē. Pieteikumu izvērtēšana un piedāvājuma sagatavošana ir bez maksas.

Kādas ir papildus prasības aizdevuma saņemšanai?

Aizņēmējam 45 dienu laikā no līguma noslēgšanas brīža ir jāiesniedz labiekārtojamā objekta īpašumtiesību apliecinājums no Valsts Zemesgrāmatas, elektroniski to nosūtot uz aizdevums@aizdevums.lv, nosūtot pa pastu vai iesniedzot to kādā no klientu apkalpošanas nodaļām. Apliecinājumu iespējams iesniegt arī uzreiz līguma slēgšanas laikā.

Kā es varu atcelt apdrošināšanas līgumu?

Apdrošināšanas līgumu var izbeigt pirms termiņa, iesniedzot rakstisku pieteikumu SIA ’’Aizdevums.lv’’. Zvani uz 1858, lai uzzinātu vairāk.

Kad sākas un beidzas apdrošināšana?

Apdrošināšana ir spēka no apdrošināšanas līgumā norādītā termiņa sākuma, ja ir samaksāta apdrošināšanas prēmija saskaņā ar līguma kārtību, norādīto termiņu un apmēru. Apdrošināšana beidzas pēc apdrošināšanas perioda termiņa beigām vai brīdī, kad tiek pārtraukts apdrošināšanas līgums.

Kad un kā jāveic samaksa par apdrošināšanu?

Samaksu par apdrošināšanas līgumu veic SIA ‘’Aizdevums.lv’’ saskaņā ar apdrošināšanas līgumā norādīto apmēru un termiņu.

Kā es varu pieteikties apdrošināšanai?

Pieteikties apdrošināšanas pakalpojumam var, zvanot uz 1858 vai rakstot uz aizdevums@aizdevums.lv.

Kas ir apdrošināšanas prēmija?

Apdrošināšanas prēmija ir noteiktais maksājumus par apdrošināšanas pakalpojumu.

Kas ir apdrošināšanas polise?

Apdrošināšanas polise ir dokuments, kas apliecina noslēgto apdrošināšanas līgumu starp apdrošinātāju un apdrošināto. Polise ietver arī apdrošināšanas līguma noteikumus un visus šī līguma grozījumus un papildinājumus, kuri veikti līguma darbības laikā.

Kas ir apdrošināšana?

Apdrošināšana ir maksas pakalpojums, kas nodrošina finansiālu atlīdzību par neprognozējamiem gadījumiem. Finansiālo atlīdzību nodrošina apdrošinātājs uz apdrošināšanas līguma pamata, ko noslēdz ar apdrošināto personu, kurai par šo pakalpojumu jāveic maksājums.

Kā es varu atcelt auto apdrošināšanas līgumu?

Auto apdrošināšanas līgumu var izbeigt pirms termiņa, iesniedzot rakstisku pieteikumu SIA "Aizdevums.lv". Zvani uz 1858, lai uzzinātu vairāk.

Kad ir spēkā un kad beidzas auto apdrošināšana?

Apdrošināšana ir spēka no apdrošināšanas līgumā norādītā termiņa sākuma, ja ir samaksāta apdrošināšanas prēmija saskaņā ar līguma kārtību, norādīto termiņu un apmēru. Savukārt pēc apdrošināšanas perioda termiņa beigām vai brīdī, kad tiek pārtraukts apdrošināšanas līgums, apdrošināšana vairs nav spēkā.

Kad un kā jāveic samaksa par auto apdrošināšanu?

Samaksu par auto apdrošināšanas līgumu veic SIA ‘’Aizdevums.lv’’ saskaņā ar apdrošināšanas līgumā norādīto apmēru un termiņu.

Kā es varu pieteikties auto apdrošināšanai?

Pieteikties auto apdrošināšanas pakalpojumam var, zvanot uz 1858 vai rakstot uz aizdevums@aizdevums.lv.

Kas netiek apdrošināts, iegādājoties auto apdrošināšanu?

Transportlīdzekļa detaļas un aprīkojumu, ko nav uzstādījusi tā rūpnīca izgatavotāja, ja tas nav norādīts apdrošināšanas pieteikumā vai polisē, transportlīdzekļa bojājumus, kas rodas to nolietojuma rezultātā, transportlīdzekļa piesavināšanos, ja transportlīdzekļa tiesīgais lietotājs to neatgriež transportlīdzekļa īpašniekam.

Pilnīga informācija par produktu ir norādīta apdrošināšanas noteikumos un līgumā (polisē)!

Kas tiek apdrošināts, iegādājoties auto apdrošināšanu?

Transportlīdzeklis, tā rūpnīcas aprīkojums, kā arī aprīkojums, kas papildus rūpnīcas oriģinālajam aprīkojumam stacionāri iebūvēts un/vai uzstādīts transportlīdzeklī un norādīts apdrošināšanas pieteikumā (piemēram, vieglmetāla diski, audio aparatūra). Klienta manta, ja tā ir norādīta apdrošināšanas pieteikumā, klienta manta zādzības risks, ja tā atrodas transportlīdzeklī. Tiek apdrošināti šādi riski: Ceļu satiksmes negadījums, uguns risks, dabas spēku iedarbība, dažādu priekšmetu un vielu iedarbība, iegruvums, trešo personu prettiesiska darbība, dzīvnieku, putnu nodarīti bojājumi, zādzības, apzagšanas un laupīšanas risks. Atslēgu, numuru un dokumentu apdrošināšana zādzības gadījumam.

Pilnīga informācija par produktu ir norādīta apdrošināšanas noteikumos un līgumā (polisē)!

Kā tiek noteikta auto apdrošināšanas prēmijas vērtība?

Automašīnas apdrošināšanas gadījumā polises cena tiek noteikta pēc transportlīdzekļa markas, modeļa, izlaiduma gada, vērtības, apdrošinājuma summas, īpašnieka vecuma un KASKO zaudējumu vēstures, bonus-malus klases un pašriska apjoma, polises darbības teritorijas, remonta vietas.

Kas ir auto apdrošināšanas prēmija?

Auto apdrošināšanas prēmija ir noteiktais maksājumus par apdrošināšanas pakalpojumu.

Kas ir auto apdrošināšana (KASKO un mini KASKO apdrošināšana)?

Auto apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, kas sedz automašīnas nodarītos bojājumus negadījuma rezultātā vai tās zādzības rezultātā radušos zaudējumus.

Aizdevums.lv sadarbībā ar apdrošinātāju ERGO piedāvā 2 automašīnas apdrošināšanas veidus – KASKO un mini KASKO.

Kā es varu atcelt īpašuma apdrošināšanas līgumu?

Apdrošināšanas līgumu var izbeigt pirms termiņa, iesniedzot rakstisku pieteikumu SIA "Aizdevums.lv". Zvani uz 1858, lai uzzinātu vairāk.

Kad sākas un beidzas nekustamā īpašuma apdrošināšana?

Apdrošināšana ir spēka no apdrošināšanas līgumā norādītā termiņa sākuma, ja ir samaksāta apdrošināšanas prēmija saskaņā ar līguma kārtību, norādīto termiņu un apmēru. Apdrošināšana nav spēkā vairs pēc apdrošināšanas perioda termiņa beigām vai brīdī, kad tiek pārtraukts apdrošināšanas līgums.

Kad un kā jāveic samaksa par īpašuma apdrošināšanu?

Samaksu par īpašuma apdrošināšanas līgumu veic SIA ‘’Aizdevums.lv’’ saskaņā ar apdrošināšanas līgumā norādīto apmēru un termiņu.

Kā es varu pieteikties nekustamā īpašuma apdrošināšanai?

Pieteikties nekustamā īpašuma apdrošināšanas pakalpojumam var, zvanot uz 1858 vai rakstot uz aizdevums@aizdevums.lv.

Kas netiek apdrošināts, iegādājoties nekustamā īpašuma apdrošināšanu?

Nekustamie īpašumi, kas netiek pastāvīgi apdzīvoti, remonta vai būvniecības darbu laikā, kuru veikšanai, saskaņā ar LR normatīvo aktu prasībām nepieciešama saskaņošana būvvaldē. Īpašumi, kas atrodas avārijas stāvoklī, kuru ārsienas ir koka, ilgtermiņa, pakāpenisku procesu radīti zaudējumi, lietus, krusas, sniega vai citu nokrišņu iekļūšana nekustamajā īpašumā caur jumtiem, logiem, sienām, pamatiem, plaisām un šuvēm konstrukcijās.

Pilnīga informācija par produktu ir norādīta apdrošināšanas noteikumos un līgumā (polisē)!

Kas tiek apdrošināts, iegādājoties īpašuma apdrošināšanu?

Mājoklis un tā telpu iekšējā apdare. Tiek apdrošināti šādi riski: Ugunsgrēks, eksplozija, tiešs zibens spēriens, vadāma lidaparāta, tā daļu vai kravas uzkrišana vai trieciens, ūdensvada, apkures, kanalizācijas sistēmu avārijas (t.sk. sala radītas), vētra, krusa, sniega slodze, plūdi, zemestrīce, zādzība ar ielaušanos, laupīšana, ļaunprātīgi bojājumi, transportlīdzekļa uzbraukšana un citi apdrošināšanas noteikumos paredzētie riski un izdevumi.

Pilnīga informācija par produktu ir norādīta apdrošināšanas noteikumos un līgumā (polisē)!

Kā tiek noteikta īpašuma apdrošināšanas prēmijas vērtība?

Apdrošināšanas gadījumā polises cena tiek noteikta pēc nekustamā īpašuma apdrošinājuma summas un izvēlētā polises veida, pašriska apmēra un apdrošināšanas perioda.

Kas ir īpašuma apdrošināšanas prēmija?

Īpašuma apdrošināšanas prēmija ir noteiktais maksājumus par apdrošināšanas pakalpojumu.

Kas ir nekustamā īpašuma apdrošināšana?

Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir brīvprātīgs apdrošināšanas veids, kas sedz īpašumam radītos bojājumus pie dažādām nelaimēm, piemēram, ugunsgrēka gadījumā.

Ja kredīts uzņēmumam tiek piešķirts, cik ilgā laikā līdzekļi tiks pārskaitīti uz uzņēmuma kontu?

Līdzekļi tiks pārskaitīti uz kontu 15 minūšu laikā pēc līguma saņemšanas.

Vai uzņēmuma kredītam ir nepieciešama ķīla?

Kredīts biznesam tiek piešķirts bez ķīlas – vienīgais nodrošinājums ir uzņēmuma īpašnieka privātais galvojums.

Vai pieteikumu var aizpildīt/parakstīt uzņēmuma pārstāvis (ne valdes loceklis vai īpašnieks, vai priekšsēdētājs)?

Uzņēmuma pārstāvis var pildīt/parakstīt pieteikumu tikai, ja ir ģenerālpilnvara, kas ir Notariāli apstiprināta pilnvara rīkoties uzņēmuma vārdā.

Ja kredīts uzņēmumam tiek piešķirts, vai pastāv iespēja parakstīt līgumu attālināti ar elektronisko parakstu?

Kad kredīts uzņēmumam ir piešķirts, līguma parakstīšana notiek tikai klātienē. Pieteikumu kredīta saņemšanai var iesniegt arī attālināti, parakstot ar drošu elektronisku parakstu.

Kādos veidos iedalās kredīts biznesam un kādas ir kredīta summas?

Kredīts biznesam iedalās 3 dažādos veidos:

 • Apgrozāmo līdzekļu finansēšanai kredīts biznesam ar atmaksas termiņu no 6 līdz 12 mēnešiem, kredīta summa no 1000 līdz 20 000 EUR. Kredīts paredzēts īslaicīga apgrozāmo līdzekļu apjoma palielināšanai, piemēram, preču krājumu iegādei, jauna projekta realizācijai vai strauji pieaugošo sezonas preču pieprasījumu apmierināšanai
 • IT un citas elektrotehnikas iegādei kredīts biznesam ar atmaksas termiņu no 6 līdz 36 mēnešiem, kredīta summa no 1000 līdz 20 000 EUR. Kredīts paredzēts elektroiekārtu un citas tehnikas atjaunošanai, kā arī ražošanas iekārtu vai darba tehnikas iegādei
 • Investīcijām un mašinērijai kredīts biznesam ar atmaksas termiņu no 6 līdz 60 mēnešiem, kredīta summa no 1000 līdz 20 000 EUR. Kredīts paredzēts jauniem biznesa projektiem, biroja labiekārtošanai, pamatlīdzekļu iegādei, nekustamā īpašuma iegādei, transportlīdzekļu un to sastāvu iegādei

Kādas ir pieejamās summas, ja tiek ņemts kredīts uzņēmējiem?

Kredīts uzņēmējiem var tikt piešķirts apjomā no 1 000EUR līdz 20 000EUR, bet maksimāli 150% no uzņēmuma viena mēneša apgrozījuma.

Cik ilgs ir pieteikuma izskatīšanas termiņš pirms kredīts uzņēmumam tiek piešķirts?

Kredīts uzņēmumam tiek piešķirts 3 darba dienu laikā.

Kādus dokumentus nepieciešams iesniegt pieteikuma izvērtēšanai, lai tiku piešķirts kredīts uzņēmumam?

Auditētu vai VID apstiprinātu Bilanci un Peļņas zaudējumu aprēķinu par Klienta iepriekšējo darbības gadu - nepieciešama uzņēmuma iepriekšējā gada darbības finanšu rezultātu izvērtēšanai; Operatīvo bilanci par pēdējā gada kārtējā, kārtējiem ceturkšņa periodu/periodiem - nepieciešama uzņēmuma tekošā gada darbības finanšu rezultātu izvērtēšanai, jābūt maksimāli izvērstai, lai var redzēt visus bilances posteņus, kas nepieciešams izvērtēšanas precizitātei; Konta izdruku, kas apliecina Klienta apgrozījumu pēdējo 6 mēnešu laikā - nepieciešams, lai noteiktu vidējo viena mēneša apgrozījumu un aprēķinātu maksimālo summu, par kādu var tikt piešķirts kredīts uzņēmumam; Galvinieka konta izdruku, kas satur informāciju un apliecina Galvinieka ienākumus un izdevumus pēdējo 3 mēnešu laikā - nepieciešama, lai pārliecinātos vai galvotāja finanšu stāvoklis ir stabils.

Kas ir gada procentu likme (GPL)?

GPL ir aizdevuma kopējās izmaksas, izteiktas gada procentos no piešķirtās aizdevuma kopējās summas, iekļaujot visas citas kreditēšanas līgumā noteiktās izmaksas.

GPL aprēķina atbilstoši normatīvajiem aktiem saskaņā ar noteiktu formulu. Informācija par GPL tiek uzrādīta gan skaidrojošos materiālos Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļās, gan mājaslapā www.aizdevums.lv.

Patērētāja kreditēšanu regulē Patērētāju tiesību aizsardzības likums un 28.12.2010. Ministru kabineta noteikumi Nr. 1219 «Noteikumi par patērētāja kreditēšanu»

Aizņemieties atbildīgi!
Pirms ņemat aizdevumu, apdomājiet tā nepieciešamību un atmaksas iespējas!

Izvērtējiet, vai spēsiet segt kredītmaksājumus līgumā paredzētajos termiņos un apmērā! Izvēlieties tādu atmaksas grafiku, ko spēsiet pildīt.

Pirms aizdevuma līguma parakstīšanas rūpīgi izlasiet visus tā noteikumus! Neskaidrību gadījumā uzdodiet jautājumus klientu apkalpošanas speciālistam.

Kas atbild par aizdevumā iegādātu preču kvalitāti?

Ja pērkat preces kredītā, jāņem vērā, ka naudas aizdevējs par preču kvalitāti neatbild. Par preču kvalitāti ir atbildīgs pārdevējs. Rūpīgi izlasiet ar preču iegādi, aizdevumu un piegādes noteikumiem saistītos dokumentus.

Kas ir bezprocentu aizdevums?

Bezprocentu aizdevumiem netiek piemērota maksa par aizdevuma izmantošanu, maksa par aizdevuma apkalpošanu, komisijas maksa par līguma noslēgšanu, gada procentu likme ir 0%. Aizdevums.lv bezprocentu aizdevumu piedāvā pie sadarbības partneriem preču vai pakalpojumu iegādei.

Vai aizdevumu var atmaksāt pirms termiņa?

Ja klients vēlas veikt pirmstermiņa atmaksu, klientam ir jāsazinās ar Aizdevums.lv, rakstot aizdevums@aizdevums.lv vai zvanot 1858, lai precizētu kopējo maksājuma atlikumu saskaņā ar līguma noteikumiem.

Vai aizdevumu var saņemt arī juridiskas personas, piemēram, zemnieku saimniecības?

Aizdevums.lv izsniedz aizdevumus arī juridiskām personām, tostarp zemnieku saimniecībām, kā arī individuālajiem uzņēmumiem, individuālajiem komersantiem un sabiedrībām ar ierobežotu atbildību. Papildus aizdevuma pieteikumam juridiskajai personai ir jāiesniedz ienākumus apliecinoši dokumenti un jāaizpilda fiziskas personas galvojuma pieteikums. Lai juridiska persona saņemtu aizdevumu, tā īpašniekam ir jāgalvo kā fiziskai personai.

Uz kuriem kredītiestāžu norēķinu kontiem var veikt pārskaitījumus aizdevuma atmaksāšanai?

AS „SEB Banka” / UNLALV2X / Konts: LV36UNLA0002040469750 AS "Citadele banka" / PARXLV22/ Konts: LV87PARX0012803760001 AS “Luminor Bank”/ RIKOLV2X / Konts: LV17RIKO0002930226336 AS "Swedbank" / HABALV22 / Konts: LV88HABA0551023964708

Cik ilgā laikā pēc kredītēšanas līguma noslēgšanas nauda tiks pārskaitīta uz klienta kontu?

Pēc tam, kad Aizdevums.lv ir saņēmis līguma eksemplāru, pārskaitījums darbdienās tiek veikts uz klienta norādīto kredītiestādes kontu 15 minūšu laikā. Pirmais maksājums tiek veikts plkst. 9:15, pēdējais maksājums tiek veikts plkst. 17:45. Sestdienās pārskaitījumi tiek veikti 4 reizes dienā – plkst. 11:00, 13:00, 15:00 un 16:00.

Kādi ir aizdevuma veidi, ar ko tie atšķiras?

Naudas/Patēriņa kredīts
 • Aizdevums.lv piedāvā naudas aizdevumu gan ikdienas vajadzībām, gan lielāku plānu realizēšanai, pārskaitot naudu uz aizņēmēja norādīto kredītiestādes kontu.
 • Aizdevums.lv izsniedz naudas aizdevumus no 300 EUR līdz 15 000 EUR.
 • Aizdevuma atmaksas termiņu ir iespējams izvēlēties: 6, 12, 18, 24, 36, 42, 48, 54, 60, 66, 72, 78 vai 84 mēneši.
 • Naudas aizdevuma saņemšanai var pieteikties telefoniski, tiešsaistē Aizdevums.lv mājaslapā www.aizdevums.lv vai mans.aizdevums.lv un Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļās Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā vai Ventspilī.
Auto kredīts
 • Aizdevums.lv piedāvā auto kredītu transportlīdzekļa iegādei.
 • 45 dienu laikā no aizdevuma izsniegšanas jāiegādājas transportlīdzeklis, jāreģistrē uz aizņēmēja vārda un 15 dienu laikā jāiesniedz Aizdevums.lv transportlīdzekļa tehniskās pases kopija, elektroniski nosūtot uz auto@aizdevums.lv vai iesniedzot Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļā.
 • Gadījumā, ja tehniskās pases kopija netiek atsūtīta 60 dienu laikā pēc aizdevuma izsniegšanas, var tikt paaugstināta procentu likme.
 • Pārdot vai dāvināt iegādāto transportlīdzekli ir atļauts ar Aizdevums.lv rakstisku piekrišanu
Aizdevums precēm un pakalpojumiem
 • Aizdevums.lv piedāvā kredītu preču iegādei – veselības pakalpojumu, sadzīves tehnikas, elektropreču, datortehnikas, mobilo telefonu, mēbeļu, celtniecības materiālu, sporta, atpūtas u.c. preču iegādei.
 • Tāpat piedāvā arī kredītu pakalpojumu izmantošanai - augstskolu mācību maksas, kursu, autovadīšanas mācību maksas, medicīnas u.c. pakalpojumu apmaksai.
 • Aizdevums preču un pakalpojumu iegādei no 100 EUR līdz 5 000 EUR.
 • Aizdevuma atmaksas termiņš: 3, 6, 12, 18, 24, 36, 48, 60 mēneši.
 • Ja aizdevuma summa pārsniedz 1400 EUR, tad ir nepieciešama pirmā iemaksa vismaz 10% apmērā no preces cenas.
 • Naudas aizdevuma saņemšanai var pieteikties telefoniski, tiešsaistē Aizdevums.lv mājaslapā www.aizdevums.lv vai mans.aizdevums.lv un Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļās Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā vai Ventspilī, kā arī pie Aizdevums.lv sadarbības partneriem.

Kādiem jābūt ienākumiem, lai kļūtu par Aizdevums.lv klientu?

Tas ir atkarīgs no nepieciešamās aizdevuma summas un termiņa, kā arī no esošā brīža saistībām attiecībā pret ienākumiem. Aizdevums.lv, izvērtējot aizdevuma piešķiršanu, ņem vērā oficiālus, regulārus un pierādāmus ienākumus, kā arī esošās saistības un kredītvēsturi. Aizņēmējam ir jāaizpilda aizdevuma pieteikums, lai uzzinātu par iespējām aizņemties.

Kādām personām Aizdevums.lv izsniedz aizdevumus?

Fiziskām personām:
 • Aizņēmējam ir jābūt vismaz 20 gadus vecam.
 • Aizdevumu var saņemt arī pensionēšanās vecumu sasniegušas personas.
 • Nepieciešami oficiāli, pierādāmi, regulāri ienākumi.
 • Aizdevums.lv izvērtē pieteikuma iesniedzēja kredītvēsturi un maksātspēju, ņemot vērā esošās saistības un ienākumus.
 • Darba stāžs pēdējā darba vietā nedrīkst būt mazāks par 3 mēnešiem.
 • Pieteikties aizdevumam var, aizpildot pieteikuma anketu Aizdevums.lv mājaslapā www.aizdevums.lv vai kādā no Aizdevums.lv klientu apkalpošanas nodaļām Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Tukumā un Ventspilī.
Juridiskām personām:
 • Juridiskai personai jābūt Latvijas rezidentam.
 • Juridiskai personai jābūt veikušai aktīvu saimniecisko darbību vismaz pēdējos 6 mēnešus.
 • Vienam vai vairākiem juridiskās personas īpašniekiem, kam pieder lielākā uzņēmuma akciju daļa, ir jāgarantē kredīts kā privātpersonām. Galvotājam jāatbilst visām Sabiedrības prasībām, kas attiecināmas uz fizisko personu.
 • Juridiskās personas naudas plūsmai un saimnieciskajai darbībai jābūt pietiekamai, lai nodrošinātu kredītsaistību izpildi.
 • Uzņēmumam jābūt labai kredītvēsturei.

Kā iespējams sagatavot VSAA izziņu?

VSAA izziņu iespējams sagatavot portālā Latvija.lv

Izvēlieties izziņas veidu atbilstoši gūto ienākumu avotam un veiciet izziņas sagatavošanu:

Ja izziņas sagatavošanai nepieciešama palīdzība, izmantojiet mūsu sagatavoto instrukciju:

Aizdevums.lv piedāvā patēriņa kredītu no 300€ līdz 15 000€ ar atmaksas termiņu no 6 līdz 84 mēnešiem.
Reprezentatīvais piemērs: Aizdevuma summa 1500 EUR, atmaksas termiņš 24 mēneši. Komisijas maksa par līguma noformēšanu 75.00 EUR. Fiksētā aizņēmuma likme 12.72% gadā (1.06% mēnesī). Kopējā atmaksas summa 1827.36 EUR. Ikmēneša apkalpošanas maksa 1.90 EUR. Ikmēneša maksājums 76.15 EUR. GPL 21.61%.