Aizdevums.lv finanšu padomi

Matu transplantācija – pieejamāka, nekā šķiet
Kupli un mirdzoši mati ir cilvēka dabīgā rota. Matiem jau izsenis ir liela nozīme vizuālā tēla un pašapziņas veidošanā, tādēļ par tiem jārūpējas pastāvīgi. Ko darīt, ja mati atkāpjas, kļūst plānāki un tos nav iespējams atjaunot ar procedūrām un ārstnieciskiem līdzekļiem? Atbilde var būt matu transplantācija – mūsdienās arvien efektīvāka un pieejamāka manipulācija, kas var atjaunot ne tikai zudušo matu līniju, bet arī pašapziņu.
Kāpēc zaļā enerģija kļūst arvien aktuālāka?
Zaļā enerģija ir būtiska šodienas un nākotnes sastāvdaļa. Tā ir tīrāka alternatīva daudziem mūsdienu enerģijas avotiem un rada ne vien labvēlīgu ietekmi uz vidi, bet arī palīdz optimizēt energoresursu augstās izmaksas, kas radušās ekonomisko un ģeopolitisko notikumu dēļ. Zaļā enerģija ir tālredzīgs un ilgtspējīgs risinājums, kura izmantošana ļauj mums nodrošināt nepieciešamos enerģētiskos resursus, nekaitējot videi un cilvēku veselībai.
Padomi, kā samazināt ikdienas izmaksas
Gaidāmā rudens un ziemas sezona jau straujiem soļiem tuvojas. Ja citus gadus ar prieku gaidījām zeltainās rudens lapas un pirmās sniegpārslas, tad tagad to visu papildina bažas par prognozēto elektrības un komunālo pakalpojumu cenu kāpumu. Lai nākamo sezonu tomēr sagaidītu ar nedaudz mierīgāku sirdi, Aizdevums.lv vēlas dalīties ar dažiem praktiskiem padomiem, kas var palīdzēt samazināt ikdienas izmaksas.
Ko apskatīt zelta rudenī Latvijā?
Rudens mēnešos, sākot ar septembra izskaņu, visa Latvija iekrāsojas košās krāsās. Šos skaistos dabas skatus ir jāredz ikvienam. Kur doties? Ko apskatīt? Aizbraukt uz kādu sev nezināmāku vietu?  Ar šiem jautājumiem bieži vien sākās brīvdienas. Aizdevums.lv ir apkopojis vairākus zelta rudens galamērķus, lasi un uzzini vairāk!
Ventilators vai kondicionieris – kuru labāk izvēlēties?
Siltajā sezonā viens no faktoriem, kas būtiski var pazemināt Tavu ikdienas komforta līmeni, ir sakarsušas telpas. Karstā saule uzturēšanos iekštelpās padara nepatīkamu, tāpēc, lai vasarā tieši iekštelpas būtu tā vieta, kur vari justies patīkami un meklēt glābiņu no svelmes, ir pieejami dažādi telpu atvēsināšanas risinājumi.
Festivāli un koncerti 2022. gada vasarā
Šo 2022. gada vasaru visi esam gaidījuši kā ļoti īpašu, jo iepriekšējos gados pandēmija būtiski iedragāja kultūras dzīvi un liedza izbaudīt daudzus iemīļotus vasaras festivālus un koncertus. Tāpēc šogad beidzot var pēc sirds patikas apmeklēt visu plašo Latvijas kultūras dzīves piedāvājumu, nesatraucoties par distancēm, sejas maskām un citiem ierobežojumiem.
Saules paneļi un to priekšrocības
Par saules paneļiem dzirdam jau vairākus gadu desmitus, un arvien vairāk arī Latvijā tādus redzam uz ēku jumtiem un arī uz zemes. Kas ir šīs tehniskās iekārtas, kāds ir to darbības princips un ieguvumi no to izmantošanas? Šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par saules paneļiem un to priekšrocībām.
Atjaunojamie energoresursi – kas tie ir un kā izmantojami?
Par atjaunojamiem energoresursiem dzirdam arvien biežāk, bet lielai daļai cilvēku joprojām nav skaidrs, ko šis termins nozīmē, kādi resursi aiz tā slēpjas un kāpēc to izmantošana kļuvusi tik aktuāla tieši šobrīd? Lai viestu lielāku skaidrību un piedāvātu arī Tev, iespējams, uzzināt ko jaunu, šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par atjaunojamiem energoresursiem.
Ekoloģiskā pēda
Cik bieži Tu aizdomājies par sava dzīvesveida ietekmi uz apkārtējo vidi? Globālā sasilšana un citas klimata problēmas var šķist nesaprotamas lietas, ar kurām nodarbojas vides institūcijas un valstu valdības, bet patiesībā tas ir kas daudz tuvāks mums katram.