Aizdevums.lv finanšu padomi

Kā veiksmīgi plānot savu budžetu?
Laikā, kad būtiski izjūtams patēriņa cenu pieaugums, budžeta plānošana ir īpaši svarīga. Lai saprastu, kur un cik savu naudas līdzekļu ir iespējams atvēlēt, kā arī šo finansiāli grūto laiku pārvarētu pēc iespējas veiksmīgāk, vērts pievērsties budžeta plānošanai.
Kas ir kredītreitings un kā to uzlabot?
Varētu šķist, ka kredītreitings ir tikai tiem cilvēkiem, kas kaut reizi saņēmuši aizdevumu, taču tā nebūt nav. Arī ikvienam, kurš kaut reizi savā mūžā ir iegādājies kaut ko uz nomaksu vai regulāri veic maksājumus kādiem pakalpojumu sniedzējiem, ir savs kredītreitings.
Kas jāņem vērā, plānojot jauna mājokļa iegādi?
Mājoklis, ko saukt par savu, ir daudzu cilvēku sapnis. Taču brīdī, kad rodas izdevība šo sapni piepildīt, nereti plašajā piedāvājumu klāstā var viegli apjukt, tāpēc, lai jauna mājokļa iegāde būtu veiksmīga, ir būtiski ņemt vērā vairākus faktorus.
Kas ir inflācija un kā tā ietekmē ikdienas dzīvi?
Skaidrs ir tas, ka šobrīd ikviens no mums izjūt produktu un pakalpojumu cenu pieaugumu. Protams, dažādās nozarēs preču un pakalpojumu cenas var svārstīties, taču šobrīd jau varam runāt par vispārēju preču un pakalpojumu cenu pieaugumu jeb inflāciju. Kas tad īsti ir inflācija un kā tā ietekmē mūsu ikdienas dzīvi? To uzzināsi tālāk šajā rakstā!
Padomi, kā samazināt ikdienas izmaksas
Gaidāmā rudens un ziemas sezona jau straujiem soļiem tuvojas. Ja citus gadus ar prieku gaidījām zeltainās rudens lapas un pirmās sniegpārslas, tad tagad to visu papildina bažas par prognozēto elektrības un komunālo pakalpojumu cenu kāpumu. Lai nākamo sezonu tomēr sagaidītu ar nedaudz mierīgāku sirdi, Aizdevums.lv vēlas dalīties ar dažiem praktiskiem padomiem, kas var palīdzēt samazināt ikdienas izmaksas.
Finanšu "drošības spilvena" izveide
Dzīvē ikvienam no mums var nākties saskarties ar dažādām neparedzētām situācijām. Vairumā gadījumu to atrisināšanai ir nepieciešami tieši naudas līdzekļi. Tāpēc, lai Tev šādas negaidītas situācijas nesagādātu raizes un nesatricinātu Tavu finansiālo stāvokli, liekot pieņemt nepārdomātus lēmumus, iesakām Tev veidot savu finanšu “drošības spilvenu”, ja vēl to neesi sācis darīt.
Ar ko sākt, veidojot uzkrājumus?
Naudas uzkrājumi ir viens no nākotnes drošības un stabilitātes garantiem, kas ne tikai var palīdzēt pārvarēt dažādus satricinājumus, bet arī sasniegt mērķus, doties ceļojumā, labiekārtot vidi sev apkārt vai apmaksāt bērnu izglītību. Protams, naudas uzkrājumi ir arī drošības garants ģimenei, ja ar kādu no tās locekļiem atgadās nelaime. Tomēr, neskatoties uz to, cik uzkrājumiem ir liela nozīme personīgo finanšu stabilitātē, joprojām tikai neliela daļa cilvēku tos veido.
Elektroniskais paraksts ar Smart-ID
Izmantojot Smart-ID, personas var ātri, vienkārši un droši reģistrēties e-pakalpojumiem, parakstīt dokumentus, izmantot internetbanku pakalpojumus, kā arī pats galvenais – identificēt sevi. Arī Aizdevums.lv sniedz iespēju parakstīt līgumu un autentificēties, izmantojot Smart-ID. Aizdevums.lv ir apkopojis būtiskākos punktus par Smart-ID.
Par ko ir nopietni jāpadomā pirms biznesa uzsākšanas?
Sava biznesa uzsākšana daudziem šķiet vilinoša, jo paver neierobežotas izaugsmes un peļņas iespējas. Kā arī vari būt pats sev un arī citiem priekšnieks. Un galu galā – savā biznesā var īstenot tieši tos sapņus, par kuriem iedegas Tava sirds. Bet ikviens mazā un vidējā biznesa īpašnieks piekritīs, ka ceļš uz savu sapņu piepildīšanu un veiksmīga biznesa izveidi ir arī izaicinājumiem pilns.