Aizdevums.lv finanšu padomi

Euribor – kā tas ietekmē Tavu hipotekārā kredīta maksājumu lielumu?
Palielinoties kredīta ikmēneša maksājumiem, pieaug arī satraukums un nedrošība. Un gribot negribot, Tu sāc interesēties par „noslēpumaino” Euribor un sekot tā izmaiņām. Gandrīz septiņus gadus Euribor likmes bija negatīvas, bet šobrīd Tevi noteikti interesē, ar cik tad lieliem papildu izdevumiem būs jārēķinās.
Ko darīt, lai Tu nepaliktu parādā valstij - svarīgākais par Gada ienākumu deklarāciju
Sākot no 1. marta, Tu vari iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Ja ik reizi ar satraukumu sirdī atver EDS, lai sagatavotu šo dokumentu, tad Tev noderēs šī vienkāršā pamācība. Neliela iedziļināšanās šajā jautājumā un Tev vairs nebūs nepatīkamu pārsteigumu saistībā ar nodokļu parādiem.
Ieteikumi, plānojot ģimenes ceļojumu
Ceļojums ģimenei ar bērniem prasa rūpīgu un laicīgu plānošanu. Lai Tavs ģimenes ceļojums noritētu veiksmīgi un kopīgās atmiņas ceļojums radītu tikai pozitīvas emocijas, Aizdevums.lv ir apkopojis dažus ieteikumus, kurus vari ņemt vērā, plānojot savu ceļojumu.
Kā veiksmīgi plānot savu budžetu?
Laikā, kad būtiski izjūtams patēriņa cenu pieaugums, budžeta plānošana ir īpaši svarīga. Lai saprastu, kur un cik savu naudas līdzekļu ir iespējams atvēlēt, kā arī šo finansiāli grūto laiku pārvarētu pēc iespējas veiksmīgāk, vērts pievērsties budžeta plānošanai.
Kas ir kredītreitings un kā to uzlabot?
Varētu šķist, ka kredītreitings ir tikai tiem cilvēkiem, kas kaut reizi saņēmuši aizdevumu, taču tā nebūt nav. Arī ikvienam, kurš kaut reizi savā mūžā ir iegādājies kaut ko uz nomaksu vai regulāri veic maksājumus kādiem pakalpojumu sniedzējiem, ir savs kredītreitings.
Kas jāņem vērā, plānojot jauna mājokļa iegādi?
Mājoklis, ko saukt par savu, ir daudzu cilvēku sapnis. Taču brīdī, kad rodas izdevība šo sapni piepildīt, nereti plašajā piedāvājumu klāstā var viegli apjukt, tāpēc, lai jauna mājokļa iegāde būtu veiksmīga, ir būtiski ņemt vērā vairākus faktorus.
Kas ir inflācija un kā tā ietekmē ikdienas dzīvi?
Skaidrs ir tas, ka šobrīd ikviens no mums izjūt produktu un pakalpojumu cenu pieaugumu. Protams, dažādās nozarēs preču un pakalpojumu cenas var svārstīties, taču šobrīd jau varam runāt par vispārēju preču un pakalpojumu cenu pieaugumu jeb inflāciju. Kas tad īsti ir inflācija un kā tā ietekmē mūsu ikdienas dzīvi? To uzzināsi tālāk šajā rakstā!
Padomi, kā samazināt ikdienas izmaksas
Gaidāmā rudens un ziemas sezona jau straujiem soļiem tuvojas. Ja citus gadus ar prieku gaidījām zeltainās rudens lapas un pirmās sniegpārslas, tad tagad to visu papildina bažas par prognozēto elektrības un komunālo pakalpojumu cenu kāpumu. Lai nākamo sezonu tomēr sagaidītu ar nedaudz mierīgāku sirdi, Aizdevums.lv vēlas dalīties ar dažiem praktiskiem padomiem, kas var palīdzēt samazināt ikdienas izmaksas.
Finanšu "drošības spilvena" izveide
Dzīvē ikvienam no mums var nākties saskarties ar dažādām neparedzētām situācijām. Vairumā gadījumu to atrisināšanai ir nepieciešami tieši naudas līdzekļi. Tāpēc, lai Tev šādas negaidītas situācijas nesagādātu raizes un nesatricinātu Tavu finansiālo stāvokli, liekot pieņemt nepārdomātus lēmumus, iesakām Tev veidot savu finanšu “drošības spilvenu”, ja vēl to neesi sācis darīt.