Aizdevums.lv finanšu padomi

Finanšu "drošības spilvena" izveide
Dzīvē ikvienam no mums var nākties saskarties ar dažādām neparedzētām situācijām. Vairumā gadījumu to atrisināšanai ir nepieciešami tieši naudas līdzekļi. Tāpēc, lai Tev šādas negaidītas situācijas nesagādātu raizes un nesatricinātu Tavu finansiālo stāvokli, liekot pieņemt nepārdomātus lēmumus, iesakām Tev veidot savu finanšu “drošības spilvenu”, ja vēl to neesi sācis darīt.
Ventilators vai kondicionieris – kuru labāk izvēlēties?
Siltajā sezonā viens no faktoriem, kas būtiski var pazemināt Tavu ikdienas komforta līmeni, ir sakarsušas telpas. Karstā saule uzturēšanos iekštelpās padara nepatīkamu, tāpēc, lai vasarā tieši iekštelpas būtu tā vieta, kur vari justies patīkami un meklēt glābiņu no svelmes, ir pieejami dažādi telpu atvēsināšanas risinājumi.
Ar ko sākt, veidojot uzkrājumus?
Naudas uzkrājumi ir viens no nākotnes drošības un stabilitātes garantiem, kas ne tikai var palīdzēt pārvarēt dažādus satricinājumus, bet arī sasniegt mērķus, doties ceļojumā, labiekārtot vidi sev apkārt vai apmaksāt bērnu izglītību. Protams, naudas uzkrājumi ir arī drošības garants ģimenei, ja ar kādu no tās locekļiem atgadās nelaime. Tomēr, neskatoties uz to, cik uzkrājumiem ir liela nozīme personīgo finanšu stabilitātē, joprojām tikai neliela daļa cilvēku tos veido.
Festivāli un koncerti 2022. gada vasarā
Šo 2022. gada vasaru visi esam gaidījuši kā ļoti īpašu, jo iepriekšējos gados pandēmija būtiski iedragāja kultūras dzīvi un liedza izbaudīt daudzus iemīļotus vasaras festivālus un koncertus. Tāpēc šogad beidzot var pēc sirds patikas apmeklēt visu plašo Latvijas kultūras dzīves piedāvājumu, nesatraucoties par distancēm, sejas maskām un citiem ierobežojumiem.
Darba auto apkope – kas jāņem vērā lietotājam?
Lai Tavs darba auto vienmēr izskatītos un darbotos nevainojami, ir būtiski par to rūpēties un savlaicīgi veikt visus nepieciešamos apkopes darbus. Tas ir svarīgi ne tikai tāpēc, lai auto, kas reprezentē uzņēmumu, atstātu vislabāko iespaidu, bet arī tāpēc, lai auto uzturēšanas izmaksas būtu optimālas, jo ir taču zināms, ka mazas ķibeles, kas tiek ignorētas, ātri vien noved pie lielākām problēmām. Un tas attiecīgi arī noved pie lielākiem izdevumiem.
Salīdzinām elektroauto ar iekšdedzes auto – plusi un mīnusi
Elektroautomašīnu piedāvājums un arī pieprasījums strauji pieaug. Tās uz ielām redzam arvien vairāk. Tāpēc aktuāls ir jautājums par šo automašīnu priekšrocībām, salīdzinot ar iekšdzedzes dzinēja automašīnām. Kādos gadījumos elektroauto ir laba izvēle? Un kad tomēr labāk palikt pie jau labi pazīstamajām ar benzīnu, dīzeļdegvielu vai gāzi darbināmajām automašīnām?
Mājas siltināšana – galvenie iemesli, kāpēc to darīt?
Māju siltināšana ir risinājums, kas ir daudz izdevīgāks nekā jauna īpašuma iegāde un pārcelšanās uz jaunā projekta ēku, kas jau būvniecības procesā izveidota maksimāli energoefektīva. Māju siltināšana var sniegt būtiskus tehniskos un vizuālos uzlabojumus ikvienai ēkai – gan privātmājai, gan daudzdzīvokļu namam.
Saules paneļi un to priekšrocības
Par saules paneļiem dzirdam jau vairākus gadu desmitus, un arvien vairāk arī Latvijā tādus redzam uz ēku jumtiem un arī uz zemes. Kas ir šīs tehniskās iekārtas, kāds ir to darbības princips un ieguvumi no to izmantošanas? Šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par saules paneļiem un to priekšrocībām.
Atjaunojamie energoresursi – kas tie ir un kā izmantojami?
Par atjaunojamiem energoresursiem dzirdam arvien biežāk, bet lielai daļai cilvēku joprojām nav skaidrs, ko šis termins nozīmē, kādi resursi aiz tā slēpjas un kāpēc to izmantošana kļuvusi tik aktuāla tieši šobrīd? Lai viestu lielāku skaidrību un piedāvātu arī Tev, iespējams, uzzināt ko jaunu, šajā Aizdevums.lv bloga rakstā esam apkopojuši būtiskāko informāciju par atjaunojamiem energoresursiem.